W sercu Olsztyna, nad brzegiem największego z szesnastu jezior tego miasta, powstaje kompleks prestiżowych apartamentowców, wyróżniających się w skali całego regionu. Kameralne i idealnie wkomponowane w warmiński krajobraz apartamenty będą rozpieszczać luksusem. Budynki, pomimo nowoczesnej formy architektonicznej, nawiązują wprost do tradycyjnego budownictwa Warmii i Mazur. Warmiński Port został zaprojektowany z myślą o najwyższym komforcie życia w otoczeniu natury, bez rezygnowania z wygody życia w mieście.
Warmiński Port to kompleks apartamentów najwyższej klasy. Inwestycja wyróżnia się w całym regionie dzięki niepowtarzalnej lokalizacji i zastosowanym najnowocześniejszym rozwiązaniom. Budowa rozpoczęła się w 2020 roku, a przekazanie do użytkowania nastąpi w II kwartale 2022 roku. Etap ten obejmuje budowę dwóch kameralnych apartamentowców; w pierwszym budynku będzie zaledwie 17 lokali, w drugim 19.
W obu budynkach zastosowano szereg rozwiązań proekologicznych: w garażach podziemnych wybrane miejsca wyposażone będą w ładowarki do aut elektrycznych, na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, a prąd, który wytworzą, posłuży do oświetlania części wspólnych (klatki schodowe, hale garażowe). Wysokiej jakości aluminiowa stolarka okienna, zapewni doskonałą termoizolacyjność, a panoramiczne przeszklenia umożliwią bliższy kontakt z naturą.
Architektoniczny styl kompleksu jest nawiązaniem do tradycyjnej warmińskiej zabudowy, w której dominuje czerwona cegła i drewno. Nowoczesnego charakteru Warmińskiemu Portowi nadadzą proste, współczesne bryły budynków i podświetlone listwami LED balkony, wyposażone w przeszklone balustrady.
Budynki powstaną z najwyższej jakości materiałów: klatki schodowe wyłożone zostaną szlifowanym kamieniem, ściany ozdobią wysokiej jakości materiały, wokół drzwi wejściowych do apartamentów zamontujemy ozdobne portale, które nadadzą stylu i elegancji.
Budynki Warmińskiego Portu będą otoczone zielenią, a dojście do odległego o kilkadziesiąt metrów jeziora zapewnią ścieżki spacerowe. Wzdłuż ciągów pieszych pojawią się liczne nasadzenia dopasowane do otaczającej budynki natury, nadając temu miejscu jeszcze większego uroku.
Nad brzegiem jeziora zostanie zaaranżowana plaża z łagodnym zejściem do wody.
Powierzchnia apartamentów w Warmińskim Porcie będzie się wahała w przedziale od 25 do 110 m2. Każde mieszkanie wyposażone zostanie w drzwi antywłamaniowe oraz panoramiczne, trzyszybowe okna aluminiowe. Każdy apartament opcjonalnie wyposażymy w ogrzewanie podłogowe. Wszystkie lokale otrzymają klimatyzację w standardzie.
Mieszkania parterowe będą miały tarasy z prywatnymi ogródkami o powierzchni od 73 do 200 m2. Na wyższych kondygnacjach we wszystkich apartamentach do dyspozycji właścicieli będą duże, przeszklone balkony. W każdym budynku powstaną dwa specjalne mieszkania z wyjściami na dach, na którym zostanie zaaranżowany taras.
Przyszli mieszkańcy otrzymają dodatkową przestrzeń w postaci komórek lokatorskich.
W Warmińskim Porcie będzie szereg udogodnień służących wszystkim mieszkańcom. Mieszkańcom zostanie udostępniona sala konferencyjna, która zostanie dostosowana do potrzeb zdalnej pracy biurowej czy też spotkań biznesowych (m.in. wi-fi, TV) oraz strefa wypoczynku ze stołem bilardowym i mini barem.
Nie zabraknie także tradycyjnego placu zabaw.
Miejsca parkingowe będą się znajdowały zarówno w podziemnym parkingu wyposażonym w ładowarki do samochodów elektrycznych, jak i na zewnętrznym parkingu naziemnym. Istnieje możliwość dokupienia miejsca parkingowego w hali garażowej.
Dynamiczny rozwój miasta powoduje stały wzrost cen nieruchomości. Najnowszy „Raport o cenach mieszkań” przygotowany przez portal Bankier.pl wskazuje, że ceny mieszkań w Olsztynie w 2020 roku – w stosunku rok do roku 2019 – wzrosły średnio o 10 proc. (w zależności od wielkości lokalu). Trend wzrostowy na rynku olsztyńskich nieruchomości trwa nieprzerwanie od kilku lat co sprawia, że kupno lokalu właśnie tu jest doskonałą inwestycją. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, by ulokować kapitał w Warmińskim Porcie jest stale rosnąca liczba turystów, która odpoczywa nie tylko w małych miejscowościach regionu, ale także w samym Olsztynie – latem 2020 roku, jako jedyny region w kraju, Warmię i Mazury odwiedziła większa liczba gości niż w poprzednich latach.
Styl życia w Olsztynie sprzyja turystyce, ponieważ pozwala za dnia cieszyć się kameralnym odpoczynkiem na łonie natury lub rozkoszować klimatem kurortu, a wieczorem korzystać z najwyższej jakości wielkomiejskich rozrywek.
Dlaczego Warmiński Port?
– dynamiczny wzrost cen nieruchomości w regionie; w 2020 roku ceny nieruchomości w Olsztynie wzrosły średnio o 10%,
– stale rosnąca liczba turystów w powiecie olsztyńskim; region w 2020 zanotował wzrost liczby turystów w stosunku do 2019 roku,
– lokata kapitału na przyszłość,
– bezpieczna inwestycja; lokale własnościowe.
– jedyna lokalizacja z mieszkaniami bezpośrednio przy jeziorze