Brzeski Holding S.A. Facebook Instagram

BURSZTYNOWA ALEJA
Zgierz, ul. Pomorska 28

Bursztynowa Aleja
Bursztynowa Aleja
Bursztynowa Aleja

 

„Bursztynowa Aleja” to kameralny zespół 8 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Głównym atutem osiedla jest bardzo dobra lokalizacja zarówno dla mieszkańców Łodzi jak i Zgierza. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się duży kompleks leśny oraz centrum sportowo-rekreacyjne „Nowa Gdynia”. Ulica Pomorska przy której znajduje się osiedle jest ulicą bez przejazdu co wpływa na ciszę i spokój.

Każdy dom posiada 112 m2 powierzchni użytkowej oraz poddasze o pow. 20m2, a także działkę o pow. od 163m2 do 375m2. Na szczególną uwagę zasługuje jednak standard wykonania budynków oraz architektura. Przede wszystkim każdy budynek posiada certyfikat energooszczędności NF-40, dzięki któremu można w prosty sposób uzyskać dotację w wysokości 30.000zł od NFOŚiGW. Pragniemy dodać, że takim certyfikatem mogą pochwalić się zaledwie kilkanaście inwestycji w całej Polsce.

Ściany budynku zostały wykonane z YTONGA ENERGO 24cm i zostały ocieplone bardzo dobrej jakości styropianem o grubości 20cm, co pozwoliło uzyskać współczynnik U < 0,14 W/m2K. Tynk Silikatowo-Silikonowy barwiony w masie pozwoli na bardzo łatwe utrzymanie czystości przez wiele lat. Ściany pomiędzy poszczególnymi budynkami zostały wykonane z cegły SILKA o najwyższej izolacyjności akustycznej.

Dach został pokryty dachówką firmy BRASS z 30-letnią gwarancją. Okna PCV w budynku zostały zamontowane w systemie ciepłego montażu, posiadają oczywiście pakiet 3-szybowy z „ciepłą ramką”, co pozwala uzyskać współczynnik Uw < 1 W/m2K dla każdego okna razem z ramą, a nie tylko dla pakietu szybowego. Drzwi wejściowe to najwyższej jakości produkt na rynku. Jako jedne z nielicznych posiadają grubość 84mm dzięki czemu spełniają normę dla budynków energooszczędnych Uw < 1,3 W/m2K, a poza tym posiadają najwyższą klasę bezpieczeństwa. Posadzka jest ocieplona specjalnym twardym styropianem o grubości 24cm, poddasze natomiast wełną o grubości 45cm układaną 3-krotnie po 15cm na przemian w celu uniknięcia mostków termicznych.

Wszystkie jednak izolacje nie pozwoliłyby uzyskać certyfikatu energooszczędności bez odpowiedniej wentylacji mechanicznej. Każdy z budynków został wyposażony w rekuperator z odzyskiem ciepła tzn. system wentylacji mechanicznej. Poza aspektem ekonomicznym dzięki rekuperatorowi możemy cieszyć się ciągle świeżym powietrzem wewnątrz pomieszczeń bez otwierania okien i strat ciepła. W celu zapewnienia komfortu we wszystkich pomieszczeniach zostało założone ogrzewanie podłogowe z panelem sterowania w każdym pomieszczeniu - zasilane najwyższej jakości piecem gazowym z zasobnikiem renomowanej niemieckiej firmy VIESSMAN.

Budynki zostały również wyposażone w instalację klimatyzacji wszystkich pokoi. Instalacja elektryczna oraz tele-techniczna spełnia najwyższe wymogi obecnej techniki. Domy posiadają kilka najpotrzebniejszych funkcji domu inteligentnego takich jak np. sterowanie ogrzewaniem czy oświetleniem poprzez telefon komórkowy. Architektura osiedla zasługuje także na uwagę ze względu na wiele elementów z prawdziwego świerkowego drzewa zastosowanych przy wykonaniu elewacji oraz podbitki. Wszystkie deski zostały wielokrotnie zabezpieczone specjalnymi impregnatami i lakierami, aby przez wiele lat były odporne na warunki atmosferyczne.

Duże tarasy z ozdobnej anty-poślizgowej kostki, ogrodzenia ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo czy balustrady ze stali nierdzewnej również wykonane zostały z największą starannością. Całe osiedle jest zamknięte i ogrodzone oraz wyposażone w wideo-domofony, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Godne uwagi są również ogrody, które zostały profesjonalnie zaprojektowane i przygotowane przez doświadczonych ogrodników. Została nawieziona czarna ziemia, założono specjalną siatkę przeciw kretom, wykonano ozdobne kompozycje z kostki granitowej i kory drzewnej oraz zasadzono piękne szczepione rośliny. Pomiędzy działkami został posadzony gęsty, zielony żywopłot z ozdobnych krzewów, dzięki czemu mieszkańcy mogą poczuć się jeszcze bardziej komfortowo.

Dla wszystkich właścicieli osiedla przewidziano jedno duże wspólne pomieszczenie gospodarcze na rowery, sanki, opony itd. Każdy dom będzie posiadał 2 miejsca parkingowe lub pod wiatą. Na zewnątrz osiedla powstanie dodatkowy parking na auta dla gości.

Osiedle „Bursztynowa Aleja” to prestiżowe, nowoczesne i super-energooszczędne domy o najwyższej jakości wykonania i oryginalnej architekturze.